Witajcie ludziska!

Szczęście to rzecz na którą można nie zwracać uwagi gdy ma się jej w nadmiarze, choć niektórzy w takim błogim stanie chcą tym szczęściem dzielić się z wszystkimi. Szczęście to nie tylko stan umysłu, szczęście to także rzecz, która chroni nas przed śmiercią i chorobami.

W 2011 roku dokonano przeglądu ponad 160 badań na ludziach i zwierzętach, który został opublikowany w Applied Psychology:Health and Well-Being, którego wyniki mówiły, że szczęśliwi ludzie żyją dłużej oraz rzadziej zapadają na różne choroby niż ich nieszczęśliwi rówieśnicy.

Ed Diener, który zajmował się badaniem, profesor na Uniwersytecie w Illinois tak to skomentował:

Szczęście to nie magiczna różdżka, ale są jasne i przekonywujące dowody na to, że szczęście wpływa na prawdopodobieństwo pojawienia się chorób oraz nadejścia momentu śmierci. Mimo, że istnieje garstka badań, których wyniki przeczą tej tezie, to jednak przytłaczająca ilość prac naukowych popiera stwierdzenie, że szczęście wspiera zdrowie oraz długowieczność.

Profesor Diner zauważył, że większość badań pokazała, że depresja, pesymizm, zaburzenia lękowe oraz brak czerpania przyjemności z codziennych czynności są powiązane z częstszym zapadaniem na różne choroby oraz krótszym życiem.

Mam w sobie wszystko, by akceptować moje otoczenie i dzień dzisiejszy. Ufam sobie i mojej wewnętrznej sile.

I nie zapomnijcie o spacerach na świeżym powietrzu!

sposoby-na-dlugowiecznosc (3)

Ładna ta zima ostatnio się zrobiła. Dziękuję, że wpadliście. Miłego dnia!

https://www.sciencedaily.com/releases/2011/03/110301122156.htm

Reklamy